1Przed zabiegiem.

Podczas wizyty kwalifikacyjnej specjalista przeprowadza szereg szczegółowych badań wzroku, m.in.: badanie ostrości, badanie topografii rogówki, badanie w lampie szczelinowej, badanie dna oka, biometrię i wiele innych. Na podstawie wyników lekarz podejmuję decyzję o zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu oraz indywidualnie dobiera optymalną metodę korekcji wzroku. Specjalista służy radą, wyjaśnia na czym polega korekcja refrakcji, przedstawia specyfikę i szczegóły samego zabiegu. Wyczerpująco odpowie również na wszystkie pytania oraz poinstruuje Cię, jak należy przygotować się do wybranej metody korekcji Twojego wzroku. Badania kwalifikacyjne trwają około 1-2 godzin.

2Dzień zabiegu.

Gdy zgłosisz się do naszego ośrodka zostaniesz od razu otoczony troskliwą i profesjonalną opieką. Możesz zadać nam każde pytanie, zgłosić wszelkie wątpliwości – jesteśmy do Twojej dyspozycji i służymy wiedzą i doświadczeniem. Zabieg korekcji wzroku przebiega w bezstresowej atmosferze, dzięki innowacyjnym metodom operacyjnym i aplikacji znieczulających kropli. W czasie zabiegu możesz odczuwać nieduży ucisk na oku i przytrzymywanie powiek. Zabieg wykonywany na parze oczu trwa tylko kwadrans. Po przeprowadzonym zabiegu odpoczywasz zwykle 1-2 godziny, aż nie zadeklarujesz dobrego samopoczucia i nie wyrazisz gotowości powrotu do domu.

Pamiętaj, żeby wypełnić wszystkie zalecenia lekarza specjalisty dotyczące przygotowania do zabiegu. W tym dniu: • nie wykonuj makijażu, • załóż wygodne ubranie, • zabierz okulary przeciwsłoneczne, • powinieneś być wolny od wszelkich infekcji (np. od opryszczki).

3Po zabiegu.

Po zabiegu nie polecamy prowadzić samochodu, powinno się nosić okulary przeciwsłoneczne, w przypadku dolegliwości bólowych należy przyjąć środek przeciwbólowy. Możesz odczuwać dyskomfort w postaci łzawienia lub swędzenia oczu, wrażenia obecności ciała obcego w operowanym oku, a także nadwrażliwości na światło (stąd zalecenie okularów przeciwsłonecznych). Należy stosować specjalne krople, ściśle wg zaleceń i recepty od lekarza. Chirurg, który przeprowadzał zabieg zaprosi Cię na wizytę kontrolną następnego dnia, wówczas osobiście oceni wyniki i efekty zabiegu. Czas pobytu w naszym ośrodku wynosi ok. 3 / 4 godzin.

Efekty zabiegu można zaobserwować bardzo szybko – zazwyczaj dzień po wykonaniu zabiegu widzi się już znacznie lepiej. Kolejne 2-3 doby to okres, w którym pozytywne zmiany będą wyraźnie postępować. Klasyczne zalecenia po wykonaniu zabiegu: należy stosować specjalne krople, unikać kontaktu z osobami chorymi, przez pierwsze doby trzeba ograniczyć pracę przed monitorem komputera, przez 2 tygodnie po zabiegu nie polecamy wykonywać makijażu oczu, przez ok. 4 tygodnie po zabiegu należy unikać zakurzonych i zadymionych pomieszczeń, przez 2 miesiące po zabiegu nie powinno kąpać się w basenach oraz przebywać na słońcu lub korzystać z solarium bez okularów przeciwsłonecznych.

W czasie powrotu do zdrowia po zabiegu korekcji wzroku masz do swojej dyspozycji zespół naszych specjalistów, którzy służą pomocą, wsparciem i informacją. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.