Od lat jedyną metodą trwałej korekcji wzroku, która nie wiązała się z noszeniem okularów lub soczewek kontaktowych była laserowa korekcja wzroku. Wraz z pojawieniem się Visian ICL to się zmieniło. Technologia „High Defnition Visian™” to nowa jakość w korekcji wzroku, dzięki czemu obraz staje się ostrzejszy, wyraźniejszy, ma większą głębię i wymiar – poprzez prosty zabieg, trwający nie dłużej niż 15 minut.

1Odwracalność zabiegu
- soczewka Visian ICL zostaje na stałe umieszczona wewnątrz oka w celu korekcji wzroku, ale jedną z jej najważniejszych zalet jest możliwość jej łatwego usunięcia lub zastąpienia według potrzeb. W przeciwieństwie do laserowej korekcji wzroku, w której usuwa się na stałe zdrową tkankę rogówki, przy kolamerowych soczewkach wszczepianych nie ma takiej potrzeby.
2Ochrona przed promieniowaniem UV
- długotrwałe promieniowanie UV może uszkodzić oczy, a bardziej intensywne narażenie oczu na nadfiolet może powodować rozwój zaćmy i innych chorób siatkówki. Kolamer, materiał wykorzystany w produkcji Visian ICL, zawiera filtr ultrafoletu, który uniemożliwia wejście szkodliwego promieniowania UVA i UVB do najbardziej wrażliwych części oka, zapobiegając tym samym rozwojowi schorzeń oczu związanych z promieniowaniem.
3Brak „suchego oka”
- Visian ICL nie powoduje wystąpienia zespołu suchego oka, co ma często miejsce w przypadku zabiegów metodą LASIK. Soczewki Visian ICL są bardzo często polecane przez lekarzy pacjentom potrzebującym poprawy wzroku i cierpiącym na tą dolegliwość.