Podczas wizyty kwalifikacyjnej specjalista przeprowadza szereg szczegółowych badań wzroku, m.in. badanie ostrości widzenia, badanie topografii rogówki, badanie w lampie szczelinowej, badanie dna oka czy biometrię. Na podstawie wyników lekarz podejmuję decyzję o zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu oraz indywidualnie dobiera optymalną metodę korekcji wzroku. Specjalista służy radą, wyjaśnia na czym polega korekcja refrakcji, przedstawia specyfikę i szczegóły samego zabiegu. Wyczerpująco odpowie również na wszystkie pytania oraz poinstruuje Cię, jak należy przygotować się
do wybranej metody korekcji Twojego wzroku. Badania kwalifikacyjne trwają około 1 godziny.

Podczas badań kwalifikacyjnych stosowane są krople rozszerzające źrenice. Działanie kropli utrzymuje się do kilku godzin i powoduje przez ten czas gorsze widzenie i większą wrażliwość na światło. Po badaniu z użyciem kropli niezalecane jest prowadzenie pojazdów przez pacjenta.

Osoby używające na co dzień twardych soczewek kontaktowych powinny zaprzestać ich noszenia na około 2 tygodnie przed planowaną wizytą kwalifikacyjną do laserowej korekcji wzroku, a osoby używające miękkich soczewek kontaktowych - tylko 1 tydzień. Noszenie soczewek kontaktowych może tymczasowo zmieniać kształt rogówki, co ma wpływ na precyzję rzeczywistych pomiarów wykonywanych podczas badań kwalifikacyjnych.

Oferujemy naszym pacjentom możliwość odbycia wizyty kwalifikacyjnej, przeprowadzenia zabiegu oraz kontroli w ciągu 24 godzin wraz z zapewnieniem noclegu w hotelu bez dodatkowych opłat.pacjenta.