Innowacyjny Laser Excimerowy Teneo 317

Projekt lasera jest owocem licznych konsultacji z chirurgami refrakcyjnymi z całego świata. Parametry, które determinowały powstanie najnowszej konstrukcji firmy Technolas to intuicyjność, precyzja, komfort oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Ogromną zaletą urządzenia jest intuicyjne i niezwykle przejrzyste oprogramowanie połączone z czytelnym dotykowym ekranem, przyczynią się do zwiększenia efektywności pracy. Skróceniu ulega czas poświęcany na rutynowe czynności oraz ustawienie parametrów zabiegu.

Właściwości techniczne lasera to szybkość i delikatność. Głowica pracuje z częstotliwością 500 Hz. Wiązka ma zmodyfikowany, „miękki” profil tak, aby zredukować gęstość energii. Nowatorskie rozwiązanie technologiczne pozwoliło na uzyskanie efektu „zimnej ablacji”. Warto dodać, że laser wyposażony został w technologię „flying spot”, która korzystnie wpływa na niwelowanie efektu termicznego.

Za bezpieczeństwo odpowiada potrójny system monitorowania energii oraz wielowymiarowy system śledzenia ruchu gałki ocznej, uwzględniający przemieszczenie w osiach „x, y, z”, ruch obrotowy oraz kompensację opartą na analizie ruchu źrenicy.

Warto dodać, że inżynierowie firmy Technolas wykonali ogrom prac, aby perfekcyjnie zbalansować precyzję Trackingu z wysoką częstotliwością pracy lasera. Efekt to Eye-tracker działający w czasie 1 milisekundy (1 tysięczna sekundy), dający bezkompromisowe bezpieczeństwo i przewidywalność.

W estetyce urządzenia uwagę przykuwa dbałość o szczegóły oraz iście artystyczna bryła. Na koniec warto dodać, że nowy laser excimerowy Technolas Teneo 317 spełnia wszystkie kryteria innowacyjności.